СОНЯШНИК і AZOTER®, КРАСИВЕ І КОРИСНЕ

18.02.2019
за Ievgen Shandropol

 ВИСОКІ ВРОЖАЇ З БІОДОБРИВАМИ ЦІЄЇ ТОРГОВОЇ МАРКИ ЗБИРАЮТЬ АГРАРІЇ

Про біопрепарати Azoter® ми вже писали не раз. Завдяки їм овочі, зернові, бобові та баштанні ростуть здорові й дають екологічно чистий врожай. Сьогодні ми би хотіли більше розповісти про Azoter® і соняшник.

 Соняшник і Azoter

У кожній краплі – «мікрозаводи» по виробництву азоту та фосфору

Найперше хочеться нагадати, що ж собою являють біодобрива Azoter®.

– Біопрепарати серії Azoter діють як добрива, а також володіють фунгіцидними властивостями проти фузаріозу та склеротинії, що особливо важливо при вирощуванні соняшника – пояснює директор фірми «Азотер Україна» Віктор Матрунчик.

Особливість нашої продукції в тому, що у біопрепаратах Azoter® запатентовані одні з найефективніших штамів бактерій, які є в природі. Вони працюють у ґрунті, як мікрозаводи по виробництву азоту та фосфору. Протягом вегетативного періоду рослини, в залежності від наявності вологи в грунті, мікроорганізми можуть напрацювати 80–150 кг д.р. азоту, 40–80 кг д.р. фосфору та 20–40 кг д.р. калію. Особливо це актуально на сьогоднішній день в умовах постійного зростання вартості мінеральних добрив. Азотофіксуючі мікроорганізми, що входять в склад наших біопрепаратів, добувають азот з повітря та грунту під час свого життєвого циклу, а коли відмирають – віддають його рослині. А ще бактерія Bacillus megatherium, яка входить в склад Azoter® вивільняє фосфор (Р), що знаходиться в ґрунті у зв’язаній формі, переводить його у стан, доступний для рослин. Йде абсолютно природний процес. Біодобрива Azoter також дозволяють заощаджувати мінеральні добрива за рахунок підвищення коефіцієнту їх засвоєння з ґрунту, а засоби захисту рослин – за рахунок зменшення їх використання. Тому біопрепарати серії Azoter® можуть стати гарною заміною мінеральним добривам.

Окремо слід зазначити, що внесення одночасно з посівом дозволяє заощаджувати паливно-мастильні матеріали та знизити експлуатаційні витрати, адже препарати вносяться одноразово. Це сприяє зниженню собівартості продукції і підвищенню рентабельності виробництва.

Біофунгіцид – замість пестицидів

 

Цінність біопрепаратів Azoter й в іншому – вони не лише сприяють збереженню родючості ґрунтів, а й допомогають їх відновленню, бо прискорюють процес мінералізації (розкладанню рештків рослин). Щодо ЗЗР, то в комплекс Azoter® входять біофунгіциди: це грибок Trichoderma ver., він природного походження і не містить у собі токсинів, що можуть зашкодити людині, тваринам чи комахам. Біофунгіциди – це природна відповідь патогенам. Trichoderma ver – найефективніший борець із фузаріозом, пітіумом, також ефективно пригнічує альтернарію, фітофтору та багато інших патогенних мікроорганізмів; дозволяє значно зменшити, або повністю виключити застосування фунгіцидів. Для господарств , які вирощують соняшник, однією з найбільших проблем є боротьба з склеротиніозом (Біла гниль – Sclerotinia sclerotiorum). Вирішенням цієї загрози є внесення в ґрунт грибка Coniothyrium minitans, який також входить в склад Azoter® і є природним ворогом Склеротинії (її паразитом). Таким чином, ворог нашого ворога – наш друг, і дружба з цим мікроорганізмом дозволить повністю вивести цей патоген з поля.

Вчені порахували: людство недобирає в середньому 34% потенційно можливого врожаю через втрати від патогенних мікроорганізмів! Тож тільки в Україні зареєстровано понад тисячу пестицидів, які борються з хворобами рослин. Але вони негативно впливають на здоров’я людини. Та ще й з кожним роком доводиться збільшувати кратність хімічних обробок, бо патогени звикають до препаратів.

Azoter® є надійною гарантією екологічної безпеки врожаю. Продукція, вирощена за його допомогою, придатна для дієтичного і дитячого харчування.

 

Щоб повним було кожне зернятко!

Біопрепарати Azoter® покращують мінеральне живлення, підвищують продуктивність рослин та якість продукції. У цьому переконалися вже сотні агропідприємств України. Протягом останніх трьох років гарні показники з нашими біодобривами отримує ФГ «Шубське», що знаходиться в Богодухівському районі Харківської області. В 2015 році керівництво, зацікавившись новинкою, вирішило і собі спробувати Azoter у дії. Вирощують чимало сільськогосподарських культур. «Експериментальний» акцент зробили на соняшнику, та кукурудзі.

– Ми виділили по 30 гектарів на кожну із цих культур, аби побачити, чи справді такий гарний результат, як чуємо від інших, – каже головний агроном господарства «Шубське» Андрій Вікторович Циганок – Скажімо, від посівів соняшнику взяли десять відсотків площ. Перед культивацією ґрунту внесли Azoter® з біофунгіцидом. Уже на першому місяці вегетації була помітна різниця між рослинками на полях, де застосували ці препарати, а де – ні. Там, де були біодобрива, стебла виглядали значно міцнішими, мали більші листочки.

Суттєву різницю аграрії побачили пізніше. На необроблених ділянках почало жовтіти листя, соняшники похилили свої голівки. А на тих, де «працював» Azoter®, – ні. Стебла з листям мали соковито-зелений колір і радували значно більшими суцвіттями, ніж сусідні. А під час збору врожаю кошики на експериментальній ділянці вразили тим, що вони не мали «порожнин» – повним було кожне зернятко!

– Однозначно, з використанням біодобрив Azoter® «натура» виходить краща. Скажімо, на кожному гектарі соняшнику в той рік ми отримали в середньому на 14 центнерів продукції більше. Цікаво, що й вага самого зернятка, у порівнянні із зернятком з іншої, не обробленої ділянки, теж більша. Ми це перевіряли, зваживши по літру. Різниця виходить близько 60 грамів. Отже, і маслянистість вища, – радіє Андрій Вікторович.

– А чи сподобався вам Azoter® у «співпраці» з кукурудзою? – цікавлюся.

– По кукурудзі ми теж отримали гарну прибавку – по додатковій тонні з гектара, – каже керівник. – Що ще важливо – це те, що зерно на рослинах, вирощених з Azoter®, було значно сухішим, більше вологи віддало. В цілому, якщо підсумувати нашу трирічну співпрацю то скажу наступне: по соняшнику середня прибавка була не менше як 7 центнерів, а щодо кукурудзи то більше 8,5 ц з гектара. Така ефективність наше господарство абсолютно задовольняє.

– То цього року не відмовитеся від біодобрив? – перепитую.

– У жодному разі. Навпаки, у кілька разів збільшимо площі, на яких будемо застосовувати Azoter®.

Такі слова, звичайно, тішать співробітників фірми «Азотер Україна» особливо, якщо врахувати, що Андрій Вікторович – агроном-мікробіолог за фахом, і як ніхто інший розуміє той колосальний об’єм роботи, що роблять мікроорганізми в ґрунті.

Наталія КРАВЧУК

ТзОВ «Азотер Україна»:

 м. Луцьк, просп. Волі, 50.

Тел.: (067) 33-222-99, (0332) 72-95-51, (050) 585-27-62.

www.azoter-ukraine.com.ua

 

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення